Naše kapela vznikla v květnu 2000 na školním výletě (!).Čep a Cigi už dlouho chtěli založit kapelu, ale neměli pořád kytaristu.Když přiožralej Cigi začal skládat básničku o spolužačce Lindě, nemohli sme ji nezhudebnit přímo na místě a jelikož si C+Č všimli toho, že Jiřyna umí vcelku rychle hrát i baréčka, řekli si: proč to s ním nezkusit?Jiřyna souhlasila a slíbila, že si o prázdninách koupí kytaru. Ještě před koncem roku však Jiřyna podstoupila pod intenzívním nátlakem C+Č zkoušku otrlosti a byla zkažena na tolik, že z toho na konci roku bylo několik trojek na vysvědčení,což byl oproti pololetnímu vyznamenání opravdu šok.
Vše bylo tedy připraveno k oficiálnímu založení kapely.Jenže jaksi nám chyběly nástroje a místo, kde hrát.Na štěstí vše proběhlo jakžtakž hladce a během prázdnin si všichni nějakej ten inštrument sehnali. První zkouška se tedy odehrála u Čepa v pokojíčku.Kytárka a basovka hráli přes hi-fi věž, která byla každou vteřinou více smířena s explozí, zatímco čep hrál na svoje bicí s jedním prasklým činelem jen tak(stejně to dělalo kravál jak hovado).Zkouška nakonec dopadla dobře.
První vystoupení mezi lidi se uskutečnilo ve škole ve fitcentru.Jelikož naše aparatura byla ubohá hrůza, nebylo toho moc slyšet (skoro nic).Přesto sme se do podvědomí nějakých duší zapsali.Druhý vystoupení mezi lidi bylo naplánováno na říjen. Proběhlo už ve větší tělocvičně, ale zase nebylo moc slyšet, takže nic moc. Potom ale nastal ZLOM. Díky Juggernautu jsme vystoupili 26.9.2001 na Šelepce,známé hudebně orientované hospodě v Brně.A To už byl konečně koncert.Pak už to šlo ráz na ráz; koncert na Fan Favoritu, pak při příležitosti otevření kulturně zábavního centra Sýpka.
V listopadu sme se rozhodli nahrát debutové ALBUM.To se nám povedlo a 21.11. jsme začali prodávat první kusy (mimochodem za vypálení děkujem Me2dovi a BinĎuchovi, za  tisk bookletu potom Hemrovi).Od té doby se jich prodalo asi 35 a my doufáme, že jste je všichni pečlivě kopírovali dál,aby se to aspoň trochu rozšířilo. Po našem významném kroku v rozvoji kapely za což považujeme album, se toho událo už pouze málo. Mezi ty  víc zajímavý patří asi koncert na Střeláku, který se mimochodem velmi vydařil.
Poslední velmi významný okamžik byla ZMĚNA SLOŽENÍ.Nabrali jsme do svého klanu kytaristu Honzu Machalu s dobrým kombem, skvělou kytarou a výbornými známostmi:-).Hraje s náma asi od 4.1.2002.Následuje pár koncertů (KASHMIR apod.)Vzápetí však johny odchází a my jsme opět v původní sestavě.Od koncertů je malá přastávka a my jsme zatím vymysleli asi tři velmi propracované písničky:-)
Po párměsíční pauze následuje koncert u Babičky - Skruž crew garden afterparty fest.Ten je celkem úspěšný, i když se spíše pařilo než hrálo.Šrot vystupuje s nejnovějšími songy jako strach & zlo, lovesong, komora a další.Spolu s Juggernautem a Dysgrafyckýma rýmama proběhl tedy koncert perfektně.